:

Жителі с.Кінські Роздори відсвяткували 95-річчя Пологівського району

До 95-ї річниці Пологівського району, в рамках районної мистецької акції «Слався, рідний Пологівський край!», 28 квітня в с. Кінські Роздори відділом культури і туризму райдержадміністрації за підтримки Воскресенської сільської ради проведено масове свято.
Мешканці села приймали вітання від найкращих творчих колективів Пологівського РБК, Пологівської ДШМ.
Місцевою владою було організовано виїзну торгівлю, роботу розважальних атракціонів для дітей.

Зі словами вітань з нагоди ювілею району до присутніх звернувся староста с. Кінські Роздори, селища Магедове та с. Лозового С. Зубенко.
Від імені голови райдержадміністрації А.Крупського, голови районної ради О.Покутнього начальник відділу культури райдержадміністрації М.Діденко привітала жителів Кінських Роздорів з 95-річчям Пологівського району, побажала процвітання підприємствам, організаціям і установам території, миру та злагоди і разом з С.Зубернком вручили відзнаки і сувенірні медалі жителям села,  які своєю наполегливою працею, досягненнями в тій чи іншій галузі своєї діяльності  роблять вагомий внесок у розвиток Пологівського району, патріотичне та сімейне виховання підростаючого покоління.
        
Ведучі свята О.Федорченко і Є.Курносов  провели історичний екскурс…
…село Кінські Роздори є маленькою Батьківщиною для понад трьох тисяч осіб…Це один з найбільших населених пунктів району. Кінські Роздори були засновані у далекому 1771 році відставними солдатами, каторжниками, майстровими людьми, задіяними на будівництві Кирилівської фортеці Дніпровської лінії укріплень.
 
З другої половини ХІХ століття і до 1923 року Кінські Роздори були волосним центром, в якому тричі на рік проводилися ярмарки.
 
З початку ХХ століття розпочинається активна розбудова території: зведено цегляний паровий млин, відкрито слюсарну майстерню та майстерню з виготовлення валів для парових млинів, завод з виготовлення букарів та сівалок.
 
Кінські Роздори відомі в районі не тільки як найстаріше село, а ще й як місце, де зосереджено значну кількість пам’яток історії, культури та археології. Серед них і будівля колишнього кредитного банку, солдатські казарма та їдальня, торгівельні ряди, земська школа.
 
На території населеного пункту знаходяться близько 100 курганів, курганних могильників, поселення епохи бронзи та палеоліту. Архітектурною окрасою села є храм на ім’я Переображення Господня.
Територію села вважають особливим місцем. В минулому тут діяли два великих храми, нині будується чоловічий монастир, існує екопоселення.
У серпні 2015 року територія села увійшла до складу Воскресенської об`єднаної територіальної громади, що відкрило широкі перспективи для розвитку території у майбутньому.
Галузь сільського господарства території представлена базовими господарствами ТОВ «АФ» Батьківщина», ТДВ «Любокут»,  ТОВ «Профінтерн»,    ТОВ «Авангард»; діють 14 фермерських господарств. Працюють два  промислових підприємства – підрозділ товариства з додатковою відповідальністю «Пологівський хімічний завод «Коагулянт», ТОВ «Пологівський агрошляхбуд».
У комунальній власності знаходиться водопровідна мережа; на території сільської  ради діють 16 торгових точок, 3  кафе, перукарня, 5 відділень поштового зв’язку, 2  ветеринарні аптеки.
Освітній процес забезпечує Кінсько-Роздорівський навчально-виховний комплекс, дошкільний навчальний заклад «Дзвіночок», комунальний дошкільний навчальний заклад дитячий садок «Джерельце», три сільські бібліотеки.
Культурно-мистецькі потреби населення задовольняють творчі працівники та аматори сцени Кінсько-Роздорівського сільського будинку культури, про творчі досягнення яких знають як в районному, так і в обласному центрі.
Жителі Кінських Роздорів пишаються своїми відомими земляками минулого та сучасності, серед яких: Єрмак Анатолій Васильович – народний депутат, депутат Верховної Ради України; Семенів Василь Павлович – депутат Українських Установчих Зборів (1918); Мережко Лука Степанович – Герой Радянського Союзу, учасник Другої світової війни; Мовчан Іван Іванович – відомий археолог; Шило Іван Павлович – відомий вчений, полковник, ветеран війни в Єгипті, Герой Радянського Союзу; Бондаренко Григорій Іванович – перший післявоєнний керівник міста Бердянськ. У селі жив і сучасний герой – Шингур  Дмитро Васильович, учасник антитерористичної операції на сході України, що загинув під час виконання військового обов`язку…
Земляки радо вітали творчі колективи Кінськороздорівського СБК, які презентували односельцям творчу візитівку території. Дарували сво. Творчість В.Колісник, вокальний гурт «Дивоцвіт», дитячий вокальний квартет, хореографічний колектив «На драйві».
Свої святкові виступи роздорівцям дрували пологівці-солісти Пологівського РБК А.Закарлюка, Г.Гуліашвілі, В.Товстоног,  Н.Самойлик; танцювальні колективи РБК-любительське об’єднання «Файні пані», хореографічний колектив Пологівської ДШМ.
        
Начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації М.Діденко вручила директору Будинку культури Л.Колісник Сертифікат учасника районної мистецької акції «Слався, рідний Пологівський край!», присвяченої 95-й річниці Пологівського району.

         
На площі перед будинком культури працювала фото-зона, велась відео та фотозйомка, матеріали яких будуть продемонстровані на великому екрані на центральній площі м. Пологи 15 вересня під час масового святкування ювілею району!
Свято продовжилось святковою танцювальною програмою, яку провели звукорежисер РБК Я.Плетінь і Є. Курносов.
Технічні та організаційні питання вирішували працівники організаційно-методичного центру А.Бородавко і Л.Федорчук.


        
Автоперевезення учасників заходу  здійснено за рахунок фінансування районної програми-Комплексної програми розвитку культури Пологівського району.
 
За інформацією відділу культури і туризму