:

19 лютого 2018 року голова Пологівської районної державної адміністрації Крупський А.Є. провів засідання «круглого столу» до Дня соціальної справедливості.
День соціальної справедливості відзначається в нашій країні щороку 20 лютого – у Всесвітній день соціальної справедливості. Цей день встановлено в Україні з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, громадських організацій до вирішення питань соціальної справедливості та необхідності спільної побудови в Україні суспільства соціальної справедливості.
За круглим столом були присутні: Шевченко І.О. – заступник голови Пологівської районної ради; Півень І.Г. – заступник голови райдержадміністрації, начальники управлінь райдержадміністрації, начальники фондів, голови профспілкових комітетів  та представники роботодавців підприємств, установ та організацій Пологівського району.
Директор Пологівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Запорізької області Сивуха Віктор Іванович розповів про роботу Пологівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Запорізької області у 2017 році.
З серпня минулого року створено Фонд соціального страхування України шляхом об'єднання Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві.
За 2017 рік Пологівським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Запорізької області, який виконує завдання та функції у сфері державного соціального страхування в Пологівському та Гуляйпільському районах, проведено щомісячних страхових виплат 362 потерпілим  на виробництві на загальну суму 8513,7 тис. грн. ( в  т.ч. внутрішньо переміщеним особам).
Одноразову допомогу в зв'язку  з втратою працездатності призначено 8 потерпілим на суму 72,7 тис.грн.
Станом на 01.01.2018 року призначено відшкодування витрат на допомогу по тимчасовій непрацездатності до відновлення працездатності, або встановлення інвалідності 14 особам на загальну суму 129,1 тис.грн.
За період з 01.08.2017 по 31.12.2017 року витрати для надання матеріального забезпечення за всіма видами допомог склали – 4201,0 тис.грн.
Витрати  по тимчасовій непрацездатності  надано страхувальникам  для оплати 2072 лікарняних листків в сумі 2951,2 тис.грн. Розмір середньоденної допомоги складає 151,64 грн.
Витрати  на виплату допомоги по вагітності та пологах надано страхувальникам для оплати  85 лікарняних в сумі 1207,5 тис.грн.
Допомога на поховання профінансована відділенням 11 застрахованим особам на суму 45,1 тис.грн.
За індивідуальними програмами реабілітації 12 потерпілих оздоровились в санаторно-курортних закладах України.
Крім того, 30 потерпілим, які пройшли лікування в лікувально-профілактичних закладах, відшкодовано витрати на медикаменти та вироби медичного призначення на загальну суму 173,6 тис.грн., 8 потерпілих  забезпечено необхідним протезуванням на загальну сумму 42,3 тис.грн., та 1 потерпілий отримав інвалідну коляску вартістю 14,9 тис.грн.
Також потерпілі отримали необхідні види доглядів: це витрати на постійний сторонний догляд 5 особам у сумі 91,1 тис.грн., витрати на побутове обслуговування 7 особам у сумі 57,3 тис.грн., витрати на спеціальний медичний догляд 1 особа у сумі 36,9 тис.грн.
З 01.01.2018 року набрала чинності постанова правління Фонду  соціального страхування України від 13.07.2017 № 39  «Про затвердження  Порядку відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після  перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України».
З 01.01.2018 року відповідно до діючого законодавства забезпечено 3 осіб реабілітаційним лікуванням. Сума витрат на таке лікування складає  39,564 тис. грн.  Граничний розмір 1 ліжко/день перебування на реабілітаційному лікуванні – 600 грн. для хворого та 420 грн. для супроводжуючої особи.

  Про ринок праці та соціальний захист від безробіття доповіла заступник директора Пологівської філії Запорізького обласного центру зайнятості Бойченко Світлана Іванівна.
З метою ефективного  використання існуючого потенціалу вільних робочих місць та поповнення банку вакансій для інформування населення щодо можливостей працевлаштування протягом 2017 року від роботодавців Пологівського району надійшло інформації про 1730 вакансій, на які працевлаштовано 1283 безробітних, з яких 487 осіб, які потребують додаткових гарантій сприяння працевлаштуванню.
В 2017 році працевлаштовано молоді - 535 осіб, 489 жінок, 13 осіб з інвалідністю, 46 учасників АТО,  15 внутрішньо-переміщених осіб.
Протягом 2017 року у громадських та інших роботах тимчасового характеру приймали участь 602 безробітних, в тому числі в інших  роботах тимчасового характеру 119  осіб за рахунок коштів підприємств.
Одноразовою допомогу отримали 2 безробітних для відкриття власної справи.
 Протягом 2017 року послугами районної філії скористались 271 роботодавець та 3217 громадян нашого району.
 
Про пенсійне забезпечення громадян району розповіла заступник начальника Пологівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Запорізької області фонду України в Пологівському районі Запорізької області Киричук В.П.:
998 пенсіонерів звернулись за оформленням електронного пенсійного посвідчення. Кількість пенсіонерів, які перебувають на  обліку на 01.01.2018 року по Пологівського району складає 16723 особи, середній розмір призначених пенсій – 2623 грн.
         Кількість працюючих пенсіонерів – 2409 осіб, кількість внутрішньо-переміщених осіб, які отримують пенсію 1194 особи.
        
Про укладання колективних договорів та гендерну рівність розповіли начальник відділу праці управління соціального захисту населення Пологівської райдержадміністрації  Дяченко Ольга Миколаївна та заступник начальника управління управління соціального захисту населення Пологівської райдержадміністрації Тоцька Юлія Сергіївна.
Станом на 01.01.2018 року на підприємствах району діє 156 колективних договорів. Управлінням соціального захисту населення протягом 2017 року зареєстровано 54 колективних договори та 19 змін та доповнень. 
Майже до всіх колективних договорів надаються зауваження та пропозиції.  У шістнадцяти установах строки виплати заробітної плати встановлені з порушенням ст. 115 КЗпП України. У трьох колективних договорах сільськогосподарських підприємств посадові оклади деяких спеціалістів та годинні тарифні ставки робітників не відповідають Галузевій угоді. На підставі наданих при реєстрації зауважень та пропозицій внесені  зміни до двох колективних договорів.
Всі підприємства, установи та організації зобов’язуються дотримуватися законодавчо-встановленого розміру мінімальної заробітної плати за просту некваліфіковану роботу. 
         У десяти колективних договорах взяті зобов’язання щодо соціального захисту ветеранів.
В усіх колективних договорах підприємств обумовлено встановлення скорочення тривалості робочого часу для деяких категорій працівників, визначених законодавством.
При укладенні колективних договорів сторони беруть зобов’язання у разі виникнення заборгованості з виплати заробітної плати, складати  щомісячні графіки Положення щодо забезпечення соціального захисту співробітників – учасників АТО включено до одного колективного договору.
Зобов’язання щодо профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу на робочих місцях та соціальний захист працівників, які живуть з ВІЛ-інфекцією, взяті в дванадцяти колективних договорах.
З метою піднесення ролі жінок та утвердження гендерної культури у суспільстві на рівні району до 2017 року діяла Комплексна районна Програма «Молодь. Сім’я. Перспектива» на 2013-2017 роки», у яку включено розділ заходів щодо підтримки гендерного паритету.
Ці заходи спрямовані на підтримку статусу жінок у суспільстві та забезпечення сприятливих умов для розкриття їх інтелектуальних і творчих здібностей,  які плідно працюють у різних сферах господарського, суспільно-політичного, духовного і громадського життя Пологівського району. Так з метою підвищення ролі жінок  у вихованні дітей, популяризації сімейних цінностей, формування гендерної культури та усунення гендерних стереотипів, з нагоди Міжнародного жіночого дня у лютому місяці кожного року проводиться засідання комісії для визначення кандидатур на районний конкурс «Господиня свого краю». У 2017 році у районному конкурсі «Господиня свого краю» прийняло участь 10 учасниць у 8 номінаціях. З них перемогла в обласному конкурсі Фенько Людмила Василівна – «Жінка – працівник освіти і науки».  Нагородження лауреатів районного конкурсу «Господиня свого краю» почесними грамотами та цінними подарунками відбулося в урочистій обстановці з нагоди Міжнародного жіночого дня.
         У 2018 році  у районному конкурсі прийняло участь 14 жінок у 12 номінаціях.
З метою підвищення ролі батька у вихованні та розвитку дитини, сімейних цінностей та відповідального батьківства, який плідно працює у різних сферах господарського, суспільно - політичного, духовного і громадського життя, вперше, у 2017 році в м. Запоріжжі  відбувся обласний конкурс «Батько року», в  якому взяли участь 133 чоловіків Запорізької області. За поданням підприємств, установ, організацій управлінням соціального захисту населення були підготовлені матеріали на 12 чоловіків із Пологівського району. Переможцями від нашого району в області стали 4 учасників:
- Садовий Євгеній Іванович - «Батько-працівник галузі металургії»;
- Малінкін Володимир Олексійович - «Батько - працівник охорони здоров’я»;
- Клименко Юрій Георгійович - «Батько – працівник освіти та науки»;
- Болєcтєв Володимир Миколайович - «Батько-волонтер».
Значна робота проводиться Пологівським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, при якому постійно функціонує спеціалізоване формування «Телефон довіри», спеціалістами якого надаються анонімні консультації особам, які звертаються для вирішення проблем взаємовідносин чоловіка та жінки в сім'ї.  Пологівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розробив та виготовив листівку «Гендерна нерівність? Що це таке». При проведенні різних акцій та заходів розповсюджувалися листівки та буклети за такою назвою: «Насильство в сім’ї», «Пастки кохання», «Доля жінки в твоїх руках». Значна увага надається жінкам, чиї сім’ї опинилися в складних життєвих обставинах.
Питанням піднесення ролі жінки в суспільстві опікується відділ культури і туризму райдержадміністрації. Клубними  закладами району  проведено  святкові заходи до Міжнародного жіночого дня, Дня матері, Дня сім’ї. В музеї підготовлено виставки вишивок Ємець Дарини, Чорної Світлани,  Деркач Надії. Вже традиційним у районі стало свято «Її величність жінка», де головними героїнями були жінки, яких визнано жінками року.
Рішенням сесії районної ради від 20 жовтня 2017 року № 2 затверджена Комплексна районна Програма «Діти.Сім’я.Перспектива.» на 2018-2022 роки, в якій забезпечено проведення культурно-мистецьких акцій, семінарів, тренінгів, засідань, спрямованих на формування гендерної культури населення протягом 2018-2022 років відділом культури і туризму райдержадміністрації, відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.

Учасники круглого столу за підсумками обговорення вирішили: посилити співпрацю та соціальний діалог між районною державною адміністрацією,  районною організацією роботодавців “Прогрес” та районною координаційною радою профспілок. Сприяти створенню нових, збереженню та модернізації існуючих робочих місць,, забезпечувати соціальний захист працюючих шляхом своєчасної оплати листків непрацездатності, відшкодування витрат потерпілим на виробництві відповідно до діючого законодавства. Проводити інформаційно-роз'яснювальну щодо переваг легальної праці для пенсійного забезпечення.
При укладанні колективних договорів дотримуватись норм і гарантій, передбачених законодавством , генеральною, регіональною, районною та галузевими угодами. Крім того, вирішили  підготувати звернення до Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації  про зміну порядку відшкодування витрат на лікування.