:



Роз’яснення учасникам АТО механізму отримання громадянами земельних ділянок



   Одним ізшляхів державної підтримки учасників антитерористично їоперації та родин загиблих там військовослужбовців є надання безоплатно земельних ділянок. Для одержання громадянином земельної ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), для ведення садівництва та для ведення особистого селянського господарства у власність надаємо наступні роз’яснення. 
   Відповідно до норм безоплатної передач іземельних ділянок громадянам (ст.121 Земельного кодексу України) визначена площа земельної ділянки в таких розмірах: для ведення особистого селянського господарства– не більше 2,0 гектара; для ведення садівництва– не більше 0,12 гектара; для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в місті– не більше 0,10 гектара. 
 Громадянину України, зацікавленому в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки у межах норм безоплатної приватизації, необхідно подати клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який переда єземельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу України. Для земельних ділянок комунальної власності у межах населеного пункту(для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) – до сільської або міської ради (відповідно до бажаного місця розташування земельної ділянки); для земельних ділянок державної власності за межами населених пунктів для ведення садівництва та для ведення особистого селянського господарства – до головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області (м. Запоріжжя, вул. Українська, 50).У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. 
   

  До заяви додаються наступні документи:
 – викопіювання з кадастрової карти (плану), яке можна замовити у управлінні Держземагентства у Пологівському районі через Центр надання адміністративних послуг. Можнана дати інші графічні матеріали, на яких слід зазначити бажане місцерозташування земельної ділянки;
 – погодження землекористувача (уразі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванніі нших осіб);
 – копію документу, що посвідчує особу ( паспорту громадянина України).
 За результатами розгляду звернення приймається рішення про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельно їділянки або про відмову у його наданні.
    Після одержання дозволу громадянину необхідно замовити виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянкиу землевпорядній організації, якамає дозвіл (ліцензію) на виконання даного виду робіт. Організація розробляє проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у строки, які встановлюються договором на виконання вищезазначених робіт. Межі земельної ділянки при потребі мають бути закріплені межовими знаками встановленого зразка. Проект землеустрою має бути складений у паперовій формі та у формі електронного документу. Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки підлягає погодженню уповноваженими органами влади відповідно до статті 186-1 Земельного кодексу України.

   Сформована на підставі проекту землеустрою щодо відведення земельна ділянка підлягає державній реєстрації у Державному земельному кадастрі, яка дійснюється безоплатно. Для реєстрації земельної ділянки необхідно звернутись до державного кадастрового реєстратора Держземагентства у Пологівському районі шляхом подання відповідної заяви до Центру надання адміністративних послуг (приміщення райдержадміністрації, м. Пологи, вул. Горького, 32, каб. 111) та надати проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Державний кадастровий реєстратор реєструє земельну ділянку та видає Витягіз Державного земельного кадастру про земельну ділянку із зазначенням у ньому кадастрового номеру.
     Після одержання витягу, що підтверджує здійснення державної реєстрації земельної ділянки, громадянину необхідно подати заяву про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки разом із відповідним проектом до органу, яким надано дозвіл на його складання. До клопотання додається:
 – примірник погодженого проекту,
 – витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

    Після одержання рішення (наказу) про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та безоплатну передачу у власність земельної ділянки необхідно здійснити державну реєстрацію права власності на земельну ділянку та одержати свідоцтво про право власності на нерухоме майно, для чого звернутись до реєстраційної служби Пологівського районного управління юстиції Запорізької області ( м. Пологи, пров. Некрасова, 2, тел. 5-01-16)