:

28 жовтня Україна відзначає День визволення від нацистських загарбників. Встановлення Дня визволення України від нацистських загарбників має на меті всенародне уславлення воїнів-переможців, вшанування пам'яті мільйонів полеглих за визволення української землі представників усіх національностей, співвітчизників, які загинули на окупованій території, в концтаборах, на фашистській каторзі.

Для України ІІ Світова війна обернулася національною трагедією, що поглинула мільйони людських життів, перетворила на згарища й руїни міста і села, знищила промисловість і сільське господарство, завдала величезної шкоди науці й культурі. Загарбники нещадно експлуатували населення і природні багатства нашої країни.

Зруйнована окупантами Україна 1225 днів і ночей перебувала в епіцентрі нищівних фронтових ураганів, які двічі пронеслися її територією – під час трагічного відступу радянських військ, а потім, коли вони наступали, женучи фашистські орди на Захід – туди, звідки розпочався «похід на Схід» згідно із загарбницьким планом «Барбаросса».

Бойові подвиги українців відзначені найвищими нагородами: 2072 були вшановані званням Героя Радянського Союзу, 32 з них — двічі, а льотчик-винищувач сумчанин Іван Кожедуб — тричі (62 повітряні перемоги). Багато українців стали кавалерами й повними кавалерами ордена Слави та ордена Богдана Хмельницького — відзнак за найвищу солдатську звитягу.

До 74-річчя визволення України від нацистських загарбників в

Пологівській центральній районній бібліотеці оформлена  книжково-ілюстративна виставка «Рейд всенародного подвигу», де розміщена література про героїзм наших захисників і визволителів, про військові операції, результатом яких стало визволення України.

На виставці представлені книги:

«Україна в полум’ї війни. 1941-1945» П.П. Панченка, О.І. Уткіна, В. І. Горєлова.   У книзі розкриваються діяльність руху Опору, тактика козачих та кавалерійських формувань, що визволяли українську землю від ненависного ворога, особливості політико-виховної роботи серед військовослужбовців у фронтових умовах, масовий героїзм, мужність, самовідданість бійців і командирів, які вистояли і перемогли у жорстокому двобої з фашизмом.

«Україна в Другій світовій війні: погляд з ХХІ століття : Історичні нариси».  Видання розраховане на всіх, хто цікавиться минулим України в роки Другої світової війни. В ньому порушуються питання політики німецької окупаційної влади, повсякденного життя в умовах нацистського режиму, боротьби партизанів та підпільників у тилу, становища військовополонених, суспільно-політичних та соціокультурних процесів воєнної доби.

«Друга світова війна: український вимір» Левітаса Ф.Л.  Книгу присвячено суперечливим сторінкам минулої війни. Спираючись на новітню історіографію, автор прагнув дати відповіді на найактуальніші питання Другої світової війни та розкрити роль і місце України в подіях 1939-1945 років. Основну увагу приділено питанням, які зумовлюють широкий науковий і пізнавальний інтерес у сучасному суспільстві, серед яких: війна як історичний феномен.

«Книга Пам’яті України: Запорізька область».  У виданні йдеться про святе для кожного нашого співвітчизника: тут названо імена солдатів ІІ Світової війни, котрі героїчно загинули в боях за свободу і незалежність нашої Батьківщини. Про кожного подаються гранично стислі біографічні дані, а також відомості про час загибелі і місце поховання.

«Запорізький архів. Народна війна. 1941-1944. Антифашистський рух Опору на території Запорізької області: Збірник документів і матеріалів».    У збірнику подаються документи з історії антифашистського руху Опору на території Запорізької області в 1941-1944 роках. Автори-упорядники на основі документиів із фондів Державного архіву Запорізької області висвітлюють питання з історії створення, бойової та диверсійної діяльності партизанських формувань, підпільних організацій і окремих патріотів на території Запорізької області під час її окупації фашистськими загарбниками в 1941-1944 роках.

«Люди з чистою совістю: Спогади»  Вершигори П.П.   Книга спогадів командира 1-ї Української партизанської дивізії, Героя Радянського Союзу П.П. Вершигори про народних месників, які у грізний для Батьківщини час не шкодували життя заради її визволення від фашистських загарбників.

«Дорогами війни» Людного Ф.П.   Автор – учасник Другої світової війни, орденоносець, краєзнавець, учитель історії. У книзі зібрано спогади ветеранів війни, нариси, біографічні матеріали про бойовий і трудовий шлях багатьох фронтовиків, партизанів, підпільників – живих і полеглих уродженців переважно Кам′янського району на Черкащині.

Шановні мешканці району! Запрошуємо в Центарльну районну бібліотеку для більш детального ознайомитися з матеріалами книжкової виставки «Рейд всенародного подвигу».

За інформацією відділу культури і туризму