:
02 червня для мешканців с. Семенівка відділом культури і туризму райдержадміністрації за підтримки Семенівської сільської ради проведено свято до 95-ї річниці Пологівського району в рамках проведення районної мистецької акції «Слався, рідний Пологівський край!».
Святкування ювілею району проведено в центрі села. Господарі території подбали про стільці та лави для сидіння глядачів, охорону громадського порядку.
Бажаючі мали можливість сфотографуватися в фотозоні.
В святковій програмі взяли участь колективи і окремі виконавці Пологівського РБК- Д.Асланова, А.Закарлюка, Н.Самойлик, Г.Гуліашвілі, зразковий аматорський хореографічний колектив «Союз», колективи Пологівської ДШМ- танцювальний колектив хореографічного відділення, зразковий аматорський хореографічний колектив «Овація».


Зі словами привітань від імені голови райдержадміністрації А.Крупського та від себе особисто до присутніх звернулася заступник голови райдержадміністрації І.Півень і нагородила видатних жителів території Почесними грамотами райдержадміністрації і сувенірними медалями.


Семенівський сільський голова Н.Рябчук у своєму виступі згадала усіх, хто плідно працював і працює на благо процвітання території, привітала односельців з ювілеєм Пологівського району.
        
За співпрацю у проведенні заходу начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації М.Діденко вручила Семенівському сільському  голові Н.Рябчук Сертифікат учасника районної мистецької акції «Слався, рідний Пологівський край!», присвяченої 95-й річниці Пологівського району.
Під час заходу велись відео і фотозйомки, матеріали яких будуть демонструватися 15 вересня на центральній площі м. Пологи.

Ведучий свята Є.Курносов озвучив історичну довідку про територію.
…Село Семенівка є Батьківщиною для понад 1200 його мешканців. Територіальна громада сіл Семенівка, Дмитрівське, Нова Дача  має свій статут, герб, прапор та свою пісню про рідне село. Заснування села Семенівка пов`язане з будівництвом Кирилівської (названої так на честь Кирила Розумовського) фортеці Дніпровської лінії укріплення. Будівництво фортеці було розпочате у 1778 році в ногайських степах на березі річки Токмачки  з метою охорони кордонів від татаро-турецьких набігів.
В тому ж році на території фортеці була зведена невеличка капличка, в якій проводив православні служби військовий священик для солдатів строкової служби, демобілізованих із їх числа та вільнонайманих будівників укріплення. Датою утворення Семенівки як населеного пункту вважають 1799 рік. Спочатку була заселена нинішня центральна частина села – Слобода. Потім з неї жителі перебрались в бік села Басань (північно-західна частина) й утворили хутір Семенівський. Село поступово росло, населення займалося землеробством і тваринництвом, кріпацтва у Семенівці не було. У 1913 році в селі налічувалось 589 жителів. На початку ХХ століття село мало 9 тисяч десятин землі. Діяла православна церква Святого Миколая, при ній – церковно-приходська школа на три класи-відділення. Після 1905 року відчинили свої двері ще 3 земських школи,  збудовано станцію Кирилівка, а у 1906 році  через неї пройшов перший потяг. В 1923 році  утворена сільська рада, запрацювала Кирилівська метеостанція. Почали створюватись товариства для спільного обробітку землі. ІІ Світова війна призвала на свої  фронти 397 чоловіків із Семенівки, з яких 271 воїн не повернувся.
…У вересні 1943-го ціною 60-ти життів село було визволене від окупації. Відомі тільки 27 імен визволителів. Прах усіх відомих та безіменних героїв покоїться в центрі села, на їх честь та в пам`ять загиблих односельчан зведено меморіальний комплекс «В ім`я життя».
…У повоєнні роки мешканці села брали участь у відбудові Дніпрогесу, підкоренні казахстанської цілини і, звичайно, відродженні сільського господарства і життя в Семенівці. Кращав добробут селян, запрацювала дільнична лікарня, дитсадок, у 1954-му відкрила двері восьмирічна школа, у 1961-62 роках з`явилося світло, запрацював радіовузол, телефонна станція, пошта, відділення Ощадбанку, почали асфальтувати дороги, запрацювала аптека, ветлікарня.  У вересні 1967-го школа перейшла у  сучасне нове приміщення, а з 1990 набула статусу середньої. Кафе, шість магазинів, будинок побуту (32 види послуг), сільський клуб, бібліотека обслуговували жителів села і працівників колгоспу-міліонера. На даний час на території села працюють: апарат управління сільської ради,   Семенівський НВК, сільська лікарська амбулаторія, станція Кирилівка, метеостанція, аптека, ветлікарня, пошта, відділення «Укртелекому», станція стільникового зв`язку, шість  приватних магазинів, 12 фермерських господарств…

Після концерту бажаючі активно танцювали на святковій  дискотеці, яку провели Я.Плетінь (звукорежисер РБК) і Є.Курносов (методист Пологівського організаційно-методичного центру).
Технічне забезпечення заходу здійснено працівниками Пологівського організаційно-методичного центру А.Бородавко, Л.Федорчуком.
Наприкінці, за пропозицією патріотично налаштованої  місцевої молоді,  в пам’ять про героїв подій на Майдані усі виконали пісню «Воины света».

На згадку про свято усі сфотографувались.
 
Запрошуємо відсвяткувати ювілей району в с. Костянтинівка 08 червня, в п’ятницю, о 18.00.
 
За інформацією відділу культури і туризму