:
  Президент: Україна потребує довіри партнерів на шляху реформ
Президент Петро Порошенко під час президентських дебатів у рамках Мюнхенської конференції з питань безпеки зазначив, що нині влада України активно працює над реформами, країна поступово змінюються, і на цьому шляху Українська держава потребує солідарності та довіри партнерів.
Коментуючи економічну ситуацію в Україні, зокрема рівень ВВП, Президент зазначив, що останні 20 років Українська держава не проводила ґрунтовних реформ, процвітала корупція та олігархи, була відсутня прозора конкуренція. Петро Порошенко підкреслив, що нині країна, незважаючи на фактичну війну, проводить реформи. Зокрема, Україна стає енергонезалежною від Росії при підтримці країн ЄС. «В цьому році ми вижили без єдиної поставки природнього газу з Росії, які вона завжди використовувала як інструмент політичного тиску. Ми працюємо, але тривалий час нафтогазовий сектор був джерелом корупції для будь-якої влади України», - нагадав Глава держави, додавши, що нині в Україні будується прозорий ринок.
Щодо проекту «Північний потік» Президент зазначив, що інтереси ЄС мають бути вище національних інтересів. Він наголосив, що Україна запрошує інвесторів в українську газотранспортну систему, що має посилити енергетичну безпеку Європи. «Північний потік-2» має лише політичну мету: зробити Європу більш залежною, а Україну та інші країни, в тому числі Польщу, слабшими», - сказав Глава Української держави.
Окремо Президент звернув увагу на запуск судової реформи, щоб створити незалежний від корупції та політичного впливу суд та суддів. «Якщо бути відвертим, у нас жахлива судова система. Ми створюємо особливу інфраструктуру разом з нашими європейськими та американськими партнерами», - зазначив Глава держави, нагадавши про новостворені незалежні інститути для боротьби з корупцією.
Глава держави наголосив, що в Україні для боротьби з корупцію відбувається дерегуляція, зокрема удосконалено законодавчі норми та запроваджено систему електронних закупок. Українська держава посилює безпеку і оборону, витрачаючи на ці цілі 5% ВВП, було зменшено дефіцит бюджету, реструктуризовано борги та оздоровлено банківську систему.
 «Будь ласка, не вважайте, що Україна не змінюється. Ми працюємо над важливим речами. Думаю, складно знайти в світі країну з таким обсягом справ. Ми відкриті для співпраці. Нам потрібна ваша солідарність та підтримка, а найголовніше – ваша довіра», - резюмував Президент.
 
 
Родини загиблих бійців отримали державні нагороди
 
В облдержадміністрації відбулася церемонія вручення державних нагород родинам загиблих бійців АТО.  В.о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль  вручив рідним дев’яти запоріжців, більшість із яких загинули під час виходу  з Іловайського котла, ордени «За мужність» ІІІ ступеня. Герої  у складі славетної 93-ї механізованої бригади  першими вирушили на Схід України захищати рідну землю.
Це Роман Євдокімов 1990 року народження, який загинув у ніч з 26 на 27 вересня 2014 року поблизу с. Карлівка Донецької області. Олексій Сергєєв 1975 року народження загинув 29 серпня 2015 року . Даниїл Касьяненко 1996 року народження загинув 6 серпня 2015 року поблизу аеропорта Донецька. Андрій Денщиков 1985 року народження загинув 29 серпня 2014 року під час виходу з Іловайського котла. Микола Прохоров 1990 року народження загинув 29 серпня 2014 року під час виходу з Іловайського котла. Сергій Полулях 1982 року народження помер від поранень 18 жовтня 2014 року. Артем Каліберда 1989 року народження загинув 29 серпня 2014 року під час виходу з Іловайського котла. Дмитро Лобов 1992 року народження загинув 29 серпня 2014 року під час виходу з Іловайського котла. Сергій Калінін 1974 року народження загинув 29 серпня 2014 року під час виходу з Іловайського котла.
- Ми сьогодні зібралися, щоб вшанувати загиблих. Мені важко про це говорити. Я сам з цим зіткнувся і знаю, як це втратити близьких на війні. Нам потрібно зробити все для того, щоб люди не забували тих, хто загинув за мир. На їх прикладі буде зростати не одне покоління. Треба знати імена та прізвища цих героїв, - зазначив в. о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль.
Керівник регіону звернувся до всіх родин, які втратили своїх синів та батьків.
- У деяких з вас може залишитися образа на чиновників за тяганину з документами. Запевняю вас, що ми робимо все для того, щоб вам було легше. Обласна влада буде докладати всіх зусиль для того, щоб ви нормально жили, щоб імена наших героїв не були забуті.  Наша мета – щоб список загиблих більше не поповнювався новими іменами. І щоб ця війна нарешті закінчилась. Ви отримали запізнілі нагороди ваших синів та батьків, які вони заслужили ціною  власного життя. Розумію, що ніякі слова втіхи не зможуть заповнити вашу втрату.  -  підкреслив Костянтин Бриль.
За словами керівника області, на кожній школі  потрібно встановити пам’ятні дошки пошани, щоб про наших героїв знали учні, пам’ятали імена всіх загиблих, вшановували їх пам'ять. А на цвинтарях  загиблим героям АТО треба встановити гідні пам’ятники.
- Тільки пам'ять може врятувати людей і весь наш народ. Ми не повинні забувати своїх героїв, - підкреслив керівник регіону.
 
 
Влада разом із родинами загиблих бійців визначила їх потреби
 
Учасники АТО та їх родини отримують усю передбачену соціальну допомогу. Обласна влада сприяє вирішенню питань з отриманням житла, пільг, пенсій, лікуванням. Разом з тим, в.о. голови облдержадміністрації Костянтин Бриль ініціював зустріч за круглим столом з родинами загиблих, щоб із перших вуст почути про їх потреби,  обговорити питання соціального захисту тощо.
Учасники зустрічі окреслили основні проблеми, з якими стикаються сім’ї загиблих: це отримання ордера на житло, виплати пенсії у зв’язку з втратою годувальника, працевлаштування матерів загиблих,  лікування й оздоровлення дітей.
За словами заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна, процес передачі житла родинам загиблих –  не простий, але влада робить усе для того, щоб родини захисників мали гідні житлові умови. Як повідомив посадовець, держава та обласний бюджет виділяють кошти на придбання житла і є змога надавати допомогу сім’ям загиблих. Але на обліку на отримання житла наразі перебуває п’ять сімей із 116 зареєстрованих загиблих. Усі пенсії та виплати нараховуються вчасно, але деякі труднощі з отриманням грошей можуть виникати через технічні проблеми банку.
Керівник запорізького об’єднання сімей загиблих воїнів АТО Тетяна Завада звернула увагу на те, що багато матерів бійців ще не вийшли на пенсію, але роботу знайти не можуть. Едуард Гугнін запропонував скласти список матерів, щоб надати їм допомогу у  працевлаштуванні за фахом.
Як повідомив директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації  Ігор Мещан, оздоровлення дітей – один із пріоритетних напрямів роботи влади. Щоб отримати змогу відпочивати в оздоровчих закладах чи лікуватися в санаторії, необхідно стати на облік в управлінні соціального захисту.
Порушувалися також й інші питання. Зокрема, матері загиблих бійців запропонували в парку Металургів розширити стенд з фотографіями загиблих та встановити по області меморіальні дошки пошани. Такі ініціативи обласна влада повністю підтримала.
- Завжди приходьте для вирішення різних питань і проблем, з якими вам доводиться стикатись. Ви можете звертатися до обласної адміністрації, в районні управління соцзахисту. Це наша не остання зустріч, - запевнив Ігор Мещан.
Запропонував допомогу і заступник військового комісара по роботі з особовим складом полковник Михайло Логвінов
- Ми всі в боргу перед вами. Ви втратили синів, а ми – захисників. Наш обов’язок  – дбати про вас. З усіма питаннями приходьте у будь-який час, - запропонував офіцер.